Clouds Eticaret Efatura Entegrasyonu

27/05/2020

Clouds Eticaret Efatura Entegrasyonu

Clouds Eticaret Yazılımına e-fatura entegresini tamamladık. Bu doğrultuda G Yazılım özel entegratör firması ile işbirliği sağlandı ve e-dönüşüm altyapısı ve entegratörlüğü ile Clouds Eticaret kullanıcılarının paketleri dahilinde siparişlerini otomatik olarak e-fatura olarak faturalandırabilmelerini sağladık. Ek olarak sadece gelen siparişler için değil, manuel olarak da efatura oluşturabildiğinizi şimdiden belirtelim. Yani Clouds Eticaret ile hem eticaret sitesi üzerinden gelen siparişlere otomatik olarak efatura oluşturabildiğiniz gibi manuel olarak direkt efatura oluşturmak mümkün. Örneğin bir fiziksel mağazanız varsa buradan yaptığınız satışlara ait efaturaları anlık olarak Clouds Eticaret panelinden kesebilirsiniz... Clouds Eticaret olarak ana amacımız ticareti kolaylaştırmaktır. Bu doğrultuda Türkiye'de ilk e-fatura entegreli e-ticaret yazılımını uygun koşullar ile kullanıcılarımıza sunmanın gururunu yaşamaktayız.

Clouds Eticaret Yazılımı Nedir?

1 dakika içerisinde profesyonel bir e-ticaret sitesi oluşturmaya yarayan, kullanıcıların teknik bir bilgiye sahip olmadan kolayca eticaret sitelerini yönettiği ve İnajans tarafından geliştirmiş bir e-ticaret yazılımıdır. Eticaret sitesinin tasarım ve diğer ayarlarına kadar tüm işlemler kolay bir yönetici arayüzü üzerinden yapılabilmektedir. Ek olarak bir iki tıklama ile e-ticaret sitesine ait ürünleri de yüklemek, güncellemek oldukça kolaydır. 3 farklı paket içerisinde e-ticaret yazılımı sunan Clouds Eticaret 2014 yılından beri yüzlerce işletmeye e-ticaret altyapısı sağlamaktadır. Bir İnajans yazılımı olan Clouds Eticaret hergeçen gün yeni teknolojiye adapte olarak gelişmeye devam etmektedir. Daha detaylı bilgi için cloudseticaret.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

E-fatura Nedir?

Kağıt ya da bildiğimiz klasik eski usul fatura ile aynı hukuki niteliğe sahip olan e-Fatura, kısaca "faturaların internet ortamında gönderilip- alınması" olarak adlandırılabilir. Veri formatı ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen e-Fatura, Türkiye'de 397 sıra nolu VUK tebliğiyle hayata geçirilerek, 5 Mart 2010 tarihinden itibaren uygulamaya girmiştir. Bu bağlamda efatura kesebilen kullanıcılar kullandıkları arayüzler üzerinden faturalarını oluşturup dijital ortam üzerinden karşı taraf ile paylaşabilemektedirler. Burada efatura kullanıcıları eski usullere göre fatura saklama, çıktı alma ve faturayı karşı taraafa fiziki gönderme gibi bir çok zaman ve maliyet işleminden de sıyrılmış olmaktadırlar.

Clouds Eticaret Efatura Entegrasyonu

Kimler E-fatura Kullanmak Zorunda?

Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği kriterlerde olan işletmeler e-fatura kullanmaya yasal olarak mecburdurlar. Bu kriterlere GİB'in resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Ancak sağladığı kolaylıklar ve tasarruflardan ötürü biz tüm işletmelere efatura kullanmalarını şiddetle önermekteyiz.

Efatura Entegratörü Nedir?

Gelirler İdaresi Başkanlığı tarafından (GİB) onay verilmiş e-dönüşüm sağlayan firmalardır. Bu firmalar GİB'in sunduğunu altyapısal ve diğer özellikleri sağlamaları bakımından belirli taahütlerde bulunmuş ve bunların zaman zaman ilgili kurum tarafından kontrol edileceğini kabul etmiş firmalardır. Dolayısı ile efatura sürecinde GİB ile entegre olmuş bir yazılım firması devlet tarafından onaylanmış ve yazılımı kabul edilmiş seviyede görülebilir. Clouds Eticaret olarak Ankara merkezli G Yazılım özel entegratörlüğü ile efatura servislerini kendi sistemlerimize entegre etmiş durumdayız. Yani Clouds Eticaret Paketlerinden Pro Plus ya da Pro Max'ı seçen kullanıcılarımız direkt olarak eticaret sitelerini efatura sistemi ile entegre etmiş olur ve siparişlerini otomatik olarak e-faturaya dönüştürebilirler.

Clouds Eticaret ve Efatura Entegrasyonu

Hazır sunduğumuz eticaret paketlerimiz içerisinde Pro Plus Entegre ve Pro Max Entegre paketlerinde efatura entegrasyonunu sunmaktayız. Türkiye'de bu maliyetlendirmeler ile bu çözümü sunan öncü firmalardan olmaktan da ayrıca çok mutluyuz... Eticaret sitesi ile efatura entegrasyonu oluşturulan firmalar, gelen eticaret siparişlerini tek bir tıklama ile e-faturaya çevirebilirler. Siparişe ait fatura detayları otomatik olarak sipariş bilgilerinden aktarılır. Oluşturulan tüm efaturalar tarihe veya ada göre sorgulanabilir, topluca indirilebilir. Ayrıca eticaret dışında fatura kesilmesi gerektiğinde direk efatura oluştur menüsü ile manuel olarak da e-fatura oluşturulabilir. Clouds Eticaret kullanıcılarına kesilmiş olan faturalar otomatik olarak gelen faturalara yansır ve kullanıcılar kendilerine kesilmiş olan efaturaları anlık olarak yönetim panellerinden takip edebiler.

Efatura Entegrasyonu Eticarette Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Efatura entegrasyonlu eticaret herşeyden önce eticaret işletmecisine zamandan kar ve fayda sağlar. Siparişlere ait faturayı tek bir tıklama ile 1 dakika bile sürmeden oluşturmak klasik yöntemlere göre çok daha hızlı bir çözüm olduğundan, fatura oluşturma adımı işletmeciye ciddi bir zaman sağlar... Alınan siparişlere ait faturaların kolayca oluşturulması eticaret sitesine operasyonel olarak ciddi bir hız katkısı yapacaktır. Ayrıca klasik faturada kullanılan kağıt, yazıcı ve arşivleme masrafları ortadan kalkmaktadır. Ek olarak gider faturalarınız da e-ticaret panelinize otomatik yansıyacaktır. Yani Clouds Eticaret kullanıcısına kesilen efaturaları da gelen faturalar altında otomatik olarak tarihe göre arşivler.

Clouds Eticaret Efatura Entegrasyonu

Faturalara Hızlı Erişim

Clouds Eticaret yönetici arayüzünde istenilen faturalara (gelen ve giden) kolayca ulaşılabilir. İster belirli bir tarih aralığındaki faturalara ya da bir firmaya kesilmiş faturalara filtreleme yaparak kolayca ulaşmak mümkün. Faturaları önizleme, pdf olarak kayıt etme veya topluca indirme özellikleri sistem içerisinde yer almaktadır. Ayrıca faturalar panel üzerinden belirli bir eposta adresine pdf olarak iletilebilmektedir.

Tek Panelde Hem E-ticaret Hem E-fatura

Başka bir muhasebe programına gerek kalmadan Clouds Eticaret üzerinden tüm eticaret ve efatura işlemlerini kolayca yürütebilirsiniz. İnternet olan her yer ve her cihazdan eticaret panelinize kolayca ulaşabilir ve istediğiniz verilere kolayca ulaşabilirsiniz. Clouds Eticaret e-fatura entegrasyonunda ayrı bir muhasebe programı barındırmaya gerek olmayacağı için işletmeye ciddi bir tasarruf sağlanmış olur.

E-faturaya Nasıl Başvurulur?

1. Mali Mühür Başvurusu

Mali mührünüzü talep etmek için buradan giriş yapılıp başvuru formunun doldurulması ve mali mühür ücretinin ödenmesi gereklidir.

2. Gelirler İdaresi Başkanlığı Sistemine Efatura Başvurusu

Mali mühür işlemlerinizi tamamladıktan 7-10 gün içerisinde mali mührünüz size PTT Kargo ile ulaştırılacaktır. Mali mührünüz size teslim edildikten sonra buradan açılan form altındaki İmzalama aracı desteğiyle giriş yapmak için tıklayın bölüme giriş yapın ve mali mührünüz bilgisayarınızda takılı iken başvurunuzu tamamlayın.

Bu aşamalarda ve sonrasında Clouds Eticaret destek bölümü sizlere diğer konularda uzaktan bağlantı ile yardımcı olacak ve efatura kullanımınızı sağlayacaklardır.

Başka bir Entegratörden Efatura Kullanıyorum, Clouds Eticaret Kullanabilir miyim?

Eticaret siteniz için efatura entegrasyonu kullanmak istiyorsanız efatura çözümünde de bizim altyapımızı kullanmanız gereklidir. Ancak mali mührünüz ile entegratör firmayı değiştirmek çok kolaydır, bu işlemler esnasında da Clouds Eticaret kullanıcılarına destek olmaktadır.

Yorumlar
16/Haziran/2021 (16:32:02) tarihinde yakup yazdı:
Yaklaşık 1 yıldır ön muhasebemiz için Evobulut kullanıyoruz çok da memnunuz. https://www.evobulut.com/ adresinden inceleyebilirsiniz, fiyatları da rakiplerine göre uygun ve çok başarılı bir program. Satış sonrası desteklerinden de çok memnunum. e-fatura süreçlerinde çok yardımcı oldular.
Bu yoruma cevap yaz
22/ Ekim/2020 (15:09:50) tarihinde Cihan yazdı:
Ben efatura ve ön muhasebe modüllerini kullanıyorum. Gayet memnunum, elinize sağlık...
Bu yoruma cevap yaz
Yorum Yazın
Yorumunuz
Eposta (Yayınlanmayacaktır)
İsim
Web Sitesi

Konuyla alakalı içerikler:

Desteğe mi ihtiyacınız Var?

Google Ads, SEO ve Eticaret konularında profesyonel hizmeti bizden alabilirsiniz.

Eğitime mi ihtiyacınız Var?

Mert Şener Hakkında?

Google Ads, SEO ve E-ticaret alanında 18 yıllık bir tecrübe ile yüzlerce firmaya hizmet vermiş, profesyonel bir geliştiricidir...