Güncel SEO - Google ADS Çalışmaları

Aralık 2022 tarihinde güncel sürdürdüğüm bazı çalışmaları aşağıda bulabilirsiniz: (Bazı SEO ve Google ADS çalışmalarımı gizlilik sözleşmesi çerçevesinde sizlere gösteremediğimi de belirtmek isterim.)

SEO Çalışmaları

Dr. Aslı Yücetürk

Ankara'da kadın doğum - jinekoloji alanında çalışmalarını sürdüren Sayın Dr. Aslı Yücetürk'e ait sitenin SEO danışmanlığı.

Öne Çıkan Konular

Villa Yolu

Kaş, Kalkan ve Fethiye'de villa kiralama hizmeti veren TÜRSAB belgeli turizm işletmesinin SEO çalışmaları.

Öne Çıkan Konular

Psikolog Özkan Yiğit

İstanbul Avrupa Yakası Şişli ilçesi Nişantaşı semtinde çalışmalarını sürdüren Psikolog Özkan Yiğit'e ait web sitesinin SEO çalışmaları.

Öne Çıkan Konular

Tıbbisekreterkursu.com

Sağlık alanında E-devlet onaylı mesleki sertifika sağlayan kurumun SEO çalışmaları.

Öne Çıkan Konular

FlyHealth

Medikal turizm kategorisinde faaliyet gösteren firmanın SEO danışmanlığı.

Öne Çıkan Konular

Moda Fethi

Erkek giyim ürünlerinde faaliyet gösteren e-ticaret sitesinin SEO danışmanlığı.

Öne Çıkan Konular

Kurs ve Meslek Akademi

Bir çok meslek alanında sertifika sağlayan eğitim merkezinin web sitesinin SEO danışmanlığı.

Öne Çıkan Konular

Pijama Evi

Sadece pijama konsepti üzerine e-ticaret çalışmaları yapan işletmenin SEO danışmanlığı.

Öne Çıkan Konular

SEBA İzmir Güzellik Akademisi

İzmir'de MEB onaylı güzellik, estetisyenlik, makyaj kursları veren eğitim kurumunun SEO danışmanlığı.

Öne Çıkan Konular

Google ADS Çalışmalarından Bazıları

 • Getto Deri
 • Piral.co
 • Leather Bold
 • Swist Kadın Giyim
 • Energiesan
 • Moda Fethi
 • Pijama Evi
 • Tıbbisekreterkursu.com
 • Psikolog Özkan Yiğit
 • Anadolu İris Akademi
 • PASK Spor Okulları
 • Kurs ve Meslek Akademi
 • Gülşah'ın Takı Tezgahı
 • Eportatif
 • Oto Süper Market
 • Bauzade
 • Zeops İK Yazılımı

SEO - Google ADS

SEO ve Google ADS konularında profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyim. Bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz.

Benzer sektörde ve yerel olarak aynı konumda bulunan birden fazla işletme ya da bireye SEO ya da Google ASD hizmetmi vermediğimi de belirtmek isterim. Hedefi veya hedef kitlesi aynı olan sadece bir işletme - birey ile SEO ve ADS çalışmalarını sürdürmekteyim.

SEO Danışmanlığında Neler Yapıyorum?

Altyapı İyileştirmeleri

Web sitenizin altyapısını iyileştirmek için gerekli tüm çalışmaları kapsar. Doğru barındırma hizmeti, verimli yazılım, SEO dostu URL yapılarını barındırma, otomatik oluşan site haritalarına sahip olma gibi kriterleri bu başlık altında ele alabiliriz.

Site Hızlandırma

Web sitenizin her bir sayfasının hızlı açılmasını sağlamaya yönelik optimizasyon çalışmalarını kapsar. Doğru altyapı ve barındırma hizmeti seçimi haricinde görsel optimizasyonu, gereksiz öğeleleri saf dışı bırakma gibi işlemlere yer verilmelidir.

İçerik

SEO çalışmalarında içerik çok değerlidir ve web sitenizin Google aramalarında 1. sayfada yer alması için içeriklerinizin çok kaliteli, besleyici ve özgün nitelikte olması çok önemlidir. Bu konu kapsamında titiz bir çalışma sürdürdüğümü bilmenizi isterim.

Google ADS Danışmanlığında Neler Yapıyorum

Var olan hesabınızı önce inceliyorum ve gerekli olan tüm takip ve optimizasyon işlemlerini sağlıyorum. Bu işlemleri negatif kelime ekleme, kalite puanı yükseltme, dönüşüm izleme gibi tanımlayabilirim.

Negatif Kelimeler

Bütçenizi boş yere harcayan arama terimlerini negatif kelime olarak eklemek Google ADS çalışmaları için oldukça önemlidir. Bu yüzden ilk iş hesabınızın boşa harcama yapan kelimelerini tespit ederek, bunları negatif kelime olarak tanımlamaya zaman ayırıyorum.

Kalite Puanı

Reklam alaka düzeyi, beklenen tıklama oranı ve açılış sayfa deneyimi olarak 3 başlık altında toplanan kalite puanını yükseltmek için çalışmalar yapıyorum. Kalite puanınızın daha yüksek olması reklamlarınızdan daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Dönüşüm İzleme Çalışmaları

Google ADS reklamlarında harcadığınız tüm bütçenin ne gibi geri dönüşler getirdiğini görmeniz ve buna bağlı yorumlar yapabilmeniz oldukça önemlidir. İletişim, Whatsapp tıklamaları, form doldurma işlemleri, sipariş sonuçları gibi işlemlerin dönüşüm olarak izlenmesi Google ADS reklamlarının performansı için çok önemlidir. Bu yüzden web sitenizden size potansiyel müşteri olacak her bir tıklamanın geri dönüşüm olarak tanımlanmasını sağlıyor ve bunların reklamlarınızın sonraki dönemde performansını arttırması açısından bir veri olarak kullanıyorum. Bu verilere bağlı anahtar kelime, bölge, zaman gibi konularda reklamlarınız üzerinde iyileştirmeler yapıyorum.

Desteğe mi ihtiyacınız Var?

Google Ads, SEO ve Eticaret konularında profesyonel hizmeti bizden alabilirsiniz.

Eğitime mi ihtiyacınız Var?

Mert Şener Hakkında?

Google Ads, SEO ve E-ticaret alanında 18 yıllık bir tecrübe ile yüzlerce firmaya hizmet vermiş, profesyonel bir geliştiricidir...