SEO Eğitimi

Eğitim İçeriği ve Detaylar

SEO (Search engine optimizatiom - Arama motoru optimizasyonu) ile ilgili bilgi edinmek, kendisini SEO alanında geliştirmek, kendi firmasına ait web sitesini iyileştirmek ya da çalıştığı firmanın dijital pazarlama faaliyetlerini yürütmek isteyenlerin katılım sağlayarak, SEO çalışmalarına dair bilgileri edinebilecekleri 10 saatlik SEO eğitimi içeriğini oluşturduk.

Mert Şener tarafından verilen SEO eğitimi günlük 2 saatlik derslerden oluşacak ve toplamda 10 saatte (5 günde) tamamlanacaktır. Eğitim Zoom üzerinden canlı olacak şekilde gerçekleşecektir. Eğitim kaydı öncesinde tüm eğitim gün ve saatleri belirlenmiş olacaktır. Eğitimden 1 gün öncesinde de tüm kursiyerlere Zoom daveti iletilecektir.

Eğitim kontenjanlarındaki doluluk sebebiyle bir sonraki grup eğitimleri ilerleyen tarihlerde açıklanacaktır.

Eğitimler sonrasında eğitim kaydını içeren video şifreli giriş ile katılımcılar ile paylaşılacaktır. Eğitim kayıtlarına erişim katılımcılar tarafından ömür boyu yapılabilecektir. Eğitimi tamamlayan kişiler Mert Şener imzalı katılım sertifikasına sahip olacaklardır.

Zoom üzerinden yapılacak eğitim aşağıdaki detayları içermektedir

  • Başarılı SEO çalışması için teknik gereklilikler
  • İçerik oluşturma
  • Temel SEO araçlarının kullanımı
  • Profesyonel SEO araçlarının kullanımı
  • SEO çalışması yapılmış gerçek sitelerden analiz ve incelemeler
  • Sosyal Medya ve SEO
  • Soru Cevap İmkanı

Katılım sağlamak için 0(546) 586 74 76 nolu telefondan veya Whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Başarılı SEO Çalışması için Teknik Gereklilikler

Bu bölümde SEO çalışmalarında başarılı olmak için doğru hosting - barındırma seçimi, doğru altyapı kullanımı ve kodlama ile ilgili bilgiler verilir. SEO çalışması yapılan sitenin hızlı çalışması için yapılması gerekenler, kullanıcı deneyimini olumlu sağlamak adına çalışma yapılması gerekli konular kursiyerlere anlatılır. Wordpress'in doğru kullanımı ya da özel yazılım seçiminde nelere dikkat edilmesi konusunda gerekli bilgiler verilir.

İçerik Oluşturma

SEO çalışmalarının en önemli değeri olan içerik oluşturma ile ilgili güncel bilgiler kursiyerlere anlatılır. Bunun içeriğinde doğru başlık oluşturma, özgün içerik yazma, title ve descriptionların doğru oluşturulması ile ilgili bilgiler yer alır. Aynı zamanda içerikte bulunması gerekli H etiketlerin doğru kullanımı da yine bu bölüm içerisinde kursiyerlere aktarılmaktadır.

Temel SEO Araçlarının Kullanımı

SEO çalışmalarında Google kaynakları olan Analytics ve Search Console ile ilgili detaylı inceleme ve anlatım bu bölümde yer almaktadır.

Google Analytics

Google Analytics kullanımı ve içeriklerin analiz edilmesinde neleri dikkate almalı gibi konuları kapsar. Aynı zamanda Google Tag Manager ile web sitesinde gerçekleştirilen eylemlerin incelenmesini içerir. Organik aramalar ile gelen dönüşümlerin (Whatsapp, telefon tıklaması, form doldurma, sipariş gibi) detaylı analizini kapsar.

Google Search Console

SEO çalışmalarında belki de en önemli kaynak olan Google Search Console'un kullanımına ait detaylı eğitimi içerir. Arama sorgularının incelenmesi, analizi, tarihler arasında sorgulama, yorumlama ve web sitesine ait kullanım verileri bu kısımda ele alınmaktadır.

Profesyonel SEO Araçlarının Kullanımı

Ahrefs, SemRush ve SiteChecker SEO araçlarının profesyonel versiyonlarının incelenmesi ve modüllerinin anlatılması. Özellikle anahtar kelime pozisyon takibi, web site denetimi, kelime fırsatları gibi araçların SEO çalışmaları üzerindeki olumlu etkilerinin gerçek siteler üzerinden incelenmesi.

Ahrefs

Özellikle site denetimi (web site audit) konusunda en beğendiğim uygulama olan Ahrefs'in bu modülünün detaylı incelenmesi ve nasıl kullanıldığı üzerine çalışma. Ek olarak Ahrefs'in SEO modüllerine genel bakış ve inceleme.

SemRush

En popüler SEO araçlarından birisi olan SemRush'un genel modüllerine bakış ve inceleme. Semrush'un bana göre rakiplerinden ayrılan en büyük özelliği olan on page SEO modülünün detaylı incelemesi ve içeriksel çalışmalarda kullanımı.

SiteChecker

Profesyonel SEO araçları içerisinde en makul ücretlendirmeye sahip olan SiteChecker yazılımının kapsamlı incelenmesi. Site denetimi ve pozisyon takibi modülleri üzerinde gerçek hesaplar üzerinden detaylı inceleme ve analiz.

SEO Çalışması Yapılan Gerçek Siteler Üzerinden Örnekler

Mert Şener tarafından sürdürülen SEO çalışmalarında başarılı olan web sitelerinin incelenmesi, nelerin yapıldığının analiz edilmesi. Ek olarak katılımcıların verdiği site örneklerinin canlı ders esnasınan birebir analizi ve incelenmesi. Bu çalışma sayesinde teorik bilgiden ziyade gerçek siteler üzerinden SEO analizi yapmış olacak ve bilginizi gerçek deneyimler üzerinden pekiştirebileceksiniz.

Sosyal Medya ve SEO

SEO çalışmalarında sosyal medya uygulamalarının etkileri ve yapılması gerekenlerin işlenmesi. Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya kanallarının SEO çalışmalarında olan olumlu etkilerinin belirtilmesi. Bu konularının gerçek örnekler ile anlatımı.

Soru Cevap İmkanı

Kursiyerler canlı eğitimlerde istediği soruları sorabilecek ve bunlara cevap alabileceklerdir. Aynı zamanda yakşalık 1 hafta süren eğitimin eğitim saatleri haricinde de sorularını Mert Şener'e e-posta ile iletme imkanına sahip olacaklardır. Bu soruların cevapları kursiyerlere e-posta yolu ile ya da bir sonraki eğitimde canlı olarak iletilecektir.

SEO Eğitimi Özeti

Web sitenizin üst sıralara doğru ilerlemesi için doğru seo yani arama motoru optimizasyonu çalışması yapmanız gereklidir. Bu eğitim bütün bunları gerçekleşirmek ve seo uzmanı olmak için ilk adımı atmak isteyen kişiler adına oldukça yararlarlı olacaktır. Bu eğitimde bir seo uzmanında olması gereken tüm özellikleri de öğrenmiş olacaksınız. Arama motorlarının - öncelikli olarak Google'ın - çalışma prensiplerini öğrenmek ister ve web sitelerinin arama sonuçlarında nasıl başarıya ulaştığını öğrenmek isterseniz eğitime kayıt olun... SEO çalışmalarında başarılı olmak isteyen herkesi bu eğitime bekleriz.

Aralık Ayı Seo Eğitim Programı

Eğitim kontenjanlarındaki doluluk sebebiyle bir sonraki grup eğitimleri ilerleyen tarihlerde açıklanacaktır.

Desteğe mi ihtiyacınız Var?

Google Ads, SEO ve Eticaret konularında profesyonel hizmeti bizden alabilirsiniz.

Eğitime mi ihtiyacınız Var?

Mert Şener Hakkında?

Google Ads, SEO ve E-ticaret alanında 18 yıllık bir tecrübe ile yüzlerce firmaya hizmet vermiş, profesyonel bir geliştiricidir...