Google ADS Eğitimi

Google ADS Grup Eğitimi 23.Ekim.2023'te başlıyor

Google ADS ile ilgili bilgi edinmek, kendi firmasına ait reklamları yönetmek ya da çalıştığı firmanın dijital pazarlama kampanyalarını yürütmek isteyenlerin katılım sağlayarak, Google Ads reklam yönetimine dair bilgileri edinebilecekleri 10 saatlik yeni bir Google Ads grup eğitimi içeriğini oluşturduk.

Bu eğitim 2 saatlik derslerden oluşacak ve toplamda 5gün - 10 saatte tamamlanacaktır...

Eğitimler sonrasında eğitim kaydını içeren video şifreli giriş ile katılımcılar ile paylaşılacaktır (Bu videoya süresiz erişim sağlanabilecektir.). Eğitimi tamamlayan kişiler katılım sertifikasına sahip olacaklardır. Ek olarak katılımcılar 23.Ekim.2023-23.Kasım.2023 tarihleri arasında e-posta ile sorularını iletebileceklerdir. Bu sorular 48 saat içerisinde cevaplanacaktır.

Ekim Ayı Eğitim Programı:

  • 23.Ekim.2023 Pazartesi 14:00-16:00
  • 24.Ekim.2023 Salı 14:00-16:00
  • 25.Ekim.2023 Çarşamba 14:00-16:00
  • 26.Ekim.2023 Perşembe 14:00-16:00
  • 27.Ekim.2023 Cuma 14:00-16:00

Zoom üzerinden yapılacak eğitim sonrasında aşağıdaki bilgileri edineceksiniz.

• Google Ads kampanya türleri (arama ağı, görüntülü reklamlar, maksimum performans reklamları, alışveriş reklamları, video reklamlar, yeniden pazarlama reklamları) • Her bir reklam türünde sıfırdan reklam kurulumu • Anahtar kelimelerin belirlenmesi ve uygun kelime eşleme türleri • Teklif türleri ve stratejileri • Dönüşümleri kurma, dönüşüm değerlerini belirleme • Günlük kampanya takibi ve optimizasyon seçeneklerini değerlendirme • Gerçek hesaplar üzerinden bilgilendirmeler

30.Eylül'e kadar indirimli fiyat ile (3000₺ yerine 2500₺) eğitime kayıt olabilirsiniz. Detaylar için (312) 963 19 28 Whatsapp hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

Mert Şener Kimdir?

16 yıldır yüzlerce firmaya SEO - Google ADS Danışmanlığı - Eticaret yazılımları konularında hizmet vermekte ve vermeye devam etmekteyim. Instagram üzerinden gelen talepler üzerine SEO ve Google ADS konusunda birebir danışmanlık - eğitim için bir program hazırladım ve önceden kayıt sistemiyle bu süreci başlattım. Hali hazırda 20 civarında işletmenin Google ADS danışmanlığını sürdürmektedir. 2005 yılında Google reklamlarını - o zamanki adı Google Adwords - kullanmaya başlayan Mert Şener, tam 16 senedir Google reklamları konusunda analizler yaparak çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir.

Google ADS Eğitimi Kapsamı

Google ADS Kelime Reklamları

Öncelikli olarak Google kelime reklamları ile eğitime başlangıç yapıyoruz. Google kelime reklamları en bilinen ve en çok kullanılan Google reklam türüdür. Bu reklam türü istediğiniz kelimeler ile reklam verme, Google arama sonuçlarında listelenmenizi sağlar. Doğru reklam başlıkları, doğru hedef kitle seçimi, doğru anahtar kelimeleri bulmak, kalite puanı, kullanılması gereken arama kelime türü (sıralı - tam eşleme) ve dönüşüm izleme gibi konuları kapsar.

Google ADS Kelime Eşleme Türlerini Doğru Anlamak

Reklamlarınızda kelime eşleme türlerini doğru bilerek ve amaca uygun kullanmak çok önemlidir. Google ADS Eğitimide kelime eşleme türlerini sizlere örnekleri ile anlatmaktayım. Amaçladığınız stratejiyi doğru oluşturmanız için gereken bilgileri bu eğitim üzerinden kolayca anlamanız mümkün.

Reklam Kelimelerinizin Kalite Puanı Yükseltmek

Google ADS kampanyanızın başarılı olması ya da daha düşük bütçeler ile olumlu sonuçlar almanız için reklamlarınıza tanımladığınız anahtar kelimelerinizin kalite puanını yüksek tutmak oldukça önemli bir konudur. Birebir Google ADS Eğitiminde kalite puanınızı daha yüksek hale getirmeniz için yapmanız gerekenleri birebir olarak size anlatıyorum. Google ADS kalite puanı 3 etken üzerinden hesaplanır: 1- Reklam alaka düzeyi, 2- Açılış sayfası deneyimi, 3- Beklenen tıklama oranı...

1- Reklam Alaka Düzeyi

Reklamınız için tanımladığınız anahtar kelimeler ile reklamınıza giriş yaptığınız başlık ve açıklamalar arası ölçümleme yapan puanlama türüdür. Doğru reklam, birbiri ile alakalı anahtar kelime ve başlık oluşturmayı Google ADS Eğitimimde öğrenebilirsiniz.

2- Açılış Sayfası Deneyimi

Reklamlarınızı yönlendirdiğiniz url ile tanımladığınız anahtar kelimelerin alakasını ölçen değerlendirmedir. Reklamların yönlendirildiği URL ile anahtar kelimelerinizin alakalı olması için neler yapmanız gerektiğini Google ADS Eğitiminde sizlere anlatıyorum.

3- Beklenen Tıklama Oranı

Google ADS reklamlarınızın gösterim ve tıklanma oranına göre bu bahsettiğim beklenen tıklama oranını yüzde cinsi üzerinden göstermektedir. Bu oranın düşük olması kalite puanınızın düşük olmasına sebebiyet verecektir. Google ADS Eğitiminde beklenen tıklama oranınızın artması için neler yapmanız gerektiğini sizlere detaylıca anlatıyorum.

Google ADS Hedefsel Amaçlar

Google ADS kelime reklamlarını bir strateji üzerine oluşturmayı kapsar. Bir reklam web sitesi tıklaması, satış amacı, telefon araması üreten ya da yol tarifi almayı teşvik eden amaçlardan oluşabilir. Google ADS eğitiminde bu detayları sizlere anlatmaktayım.

Google Reklamları Dönüşümleri

Google ADS eğitiminde reklamlarınızı doğru ölçümlemek yani reklamlarınızın getirdiği olumlu sonuçları görmeniz adına dönüşüm kurulumunu sizlere anlatmaktayım. Bu dönüşümler reklamlarınızı analiz etmeniz, veriyi doğru okumanız ve reklamlarınızı optimize etmek için oldukça önemlidir. Örneğin 1 ay sonra saat 24:00 - 04:00 arası hiç dönüşüm almadığınızı görmek ve buna paralel be saat dilimini reklamlarınızdan hariç tutmanız bütçenizi daha verimli kullanmanız için oldukça yararlıdır. Online Google ADS Eğitiminde buna benzer çokca örneği sizlerle paylaşıyor olacağım.

Google ADS Yeniden Pazarlama Reklamları

Yeniden pazarlama reklamları web sitenizi önceden ziyaret eden kişilere Google iş ortağı siteleri üzerinden tekrar reklam göstermenizi sağlar. Youtube ya da önemli ve aklınıza gelebilecek hemen her forum - haber sitesi Google iş ortağıdır. Dolayısı ile web sitenizi önceden ziyaret etmiş bir kişiye tekrar reklam göstermeniz satışlarınızı arttırmak için oldukça yararlı bir reklam türüdür. Online Google ADS Eğitiminde yeniden pazarlama reklamlarını nasıl kurabileceğinize dair detaylı bilgiyi de birebir olarak vermekteyim.

Google Reklam Kursu - Eğitimi Kimler için?

Google ADS'e yeni başlayanlar, Google ADS konusunda kendisini geliştirmek isteyenler, Google ADS uzmanı olmak isteyenler, eticaret sitesi sahipleri - yöneticileri, dijital pazarlama ile ilgilenenler, web sitesini geliştirmek isteyenler, küçük işletme sahipleri ve işletmelerin IT departmanlarında çalışanlar... Bu gruptakiler için birebir Google ADS eğitimim oldukça yaralı olacaktır. Google ADS konusunda kendisini geliştirmek isteyen kişiler bu eğitimime katılarak bu konuda ciddi bilgi birikimine sahip olabilirler. 10 sene üzerindeki Google ADS tecrübelerimi gerçek - çalışan Google ADS hesaplarından örnekler vererek aktarmaktayım.

Google Reklamları Eğitim Hakkında Soru ve Cevap

Google ADS hesabım yok, nasıl bir yol izliyorsunuz?

Google ADS danışmanlığı yaptığım gerçek bir hesap üzerinden neleri neden yaptığımı ve sonuçları sizlerle paylaşıyorum.

Eğitim sırasında soru sorabiliyor muyuz?

Tabi ki, öncelikli olarak ben fikirlerimi sizlere sunuyorum, yapmanız gerekenleri anlatıyorum. Takıldığınız her an, ya da kendinizi daha çok geliştirebilmek için eğitim esnasında soru sorabilirsiniz.

Eğitim sonrası nasıl destek veriyorsunuz?

Eposta ile eğitim programında belirtilen tarihe kadar istediğiniz zaman bana soru sorabilirsiniz. Yoğunluk durumuma bağlı en geç 2 gün içerisinde sizlere cevap veriyorum.

Google ADS konusunda başarılı olmak için herşeyi anlatıyor musunuz?

Evet! Kendi tecrübe ve analizlerime göre yapmanız gereken herşeyi şeffaf olarak size anlatıyorum. Yapmanız gerekli şeyleri neden yapmanız gerektiğini ya da ne işe yarayacağını da sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle Google ADS konusunda kendinizi geliştirmeniz için bilgiler de edinmiş oluyorsunuz.

Eğitimin ücretini nasıl ödeyebilirim

Kredi kartı ile kayıt olduktan sonra güvenli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme altyapısı olarak Türkiye'nin önde gelen ödeme kuruluşu PayTr'yi kullanmaktayım. Online ödemede 7 farklı banka kredi kartına da taksit imkanı mevcut. Ek olarak banka yolu ile de ödeme yapabilirsiniz(Havale - Eft). Banka bilgileri kayıt formunu doldurduktan sonra size otomatik olarak iletilecektir.

Desteğe mi ihtiyacınız Var?

Google Ads, SEO ve Eticaret konularında profesyonel hizmeti bizden alabilirsiniz.

Eğitime mi ihtiyacınız Var?

Mert Şener Hakkında?

Google Ads, SEO ve E-ticaret alanında 18 yıllık bir tecrübe ile yüzlerce firmaya hizmet vermiş, profesyonel bir geliştiricidir...