Analiz gerçekleştiriliyor, lütfen bekleyiniz... Siz beklerken kısa ve basit önerilerime göz atabilirsiniz:
Doğru ölçü ile ve optimize edilmiş görseller web sitenizin PSI skorunu yükseltir.
Web sitenizdeki javascript ve cssleri sıkıştırarak kullanmanız sitenizi hızlandırır.
Sitenize ara ara taramalar yaparak gereksiz javascript ve cssleri kaldırmanız web siteniz için oldukça yararlıdır.
İçeriklerinizde birden fazla görsel kullanmak oldukça iyidir fakat görsel kullanımını abartmayın. İçeriklerinizde 2 ile 5 arasında görsel bulundurmanız idealdir.
Kaliteli ve hızlı bir barındırma hizmeti alın. Türkiye'ye yayın yapan bir siteniz var ise Türkiye merkezli bir datacenterdan barındırma-hosting hizmetini alın.
Sonuçlar Yükleniyor

Pagespeed Insights Testi

Tarama Alanı

  • Masaüstü Bilgisayarlar
  • Mobil Cihazlar

* Lütfen URL adresinizi https:// ile başlayan şekilde giriniz. Web siteniz http protokolü ile çalışıyor ve bir geçerli SSL sertifikasına sahip değilse zaten bu aracı kullanmanızın bir anlamı bulunmadığını belirtebilirim. Eğer web sitenize ait bir SSL sertifikanız yok ise bunu çok hızlı bir şekilde sitenize kurdurmanızı öneririm.

Bu analiz aracı ile Google'ın son dönemde üzerine yoğunca çalıştığı ve önümüzdeki günlerde arama sonuçlarını ciddi etkliyecek parametreler olan First Contentful Paint (FCP), Largest Contentful Paint (LCP), Cumulative Layout Shift (CLS) değerlerini web siteniz adına ölçümlemek için kullanabilir ve düşük sonuçlanan skorlarınızı geliştirmeniz adına önerilerimi görebilirsiniz.

Desteğe mi ihtiyacınız Var?

Google Ads, SEO ve Eticaret konularında profesyonel hizmeti bizden alabilirsiniz.

Eğitime mi ihtiyacınız Var?

Mert Şener Hakkında?

Google Ads, SEO ve E-ticaret alanında 18 yıllık bir tecrübe ile yüzlerce firmaya hizmet vermiş, profesyonel bir geliştiricidir...