ZEOPS - Yeni Nesil İnsan Kaynakları Yazılımı

29/10/2022

ZEOPS - Yeni Nesil İnsan Kaynakları Yazılımı

Hem SEO hem de Google Ads danışmanlığını sürdürdüğüm yeni nesil insan kaynakları yazılımı olan ZEOPS ile ilgili modülleri sizlere aktarmak istedim. Zeops'un çalışanı olan her işletme için oldukça faydalı ve işlevsel bir personel yönetimi yazılımı olduğunu düşünmekteyim. Sistem tek bir kalıp halinde kurulmamış, dolayısı ile işletmenizin ihtiyaçlarına göre bir personel yönetim sistemini kolayca oluşturmanız mümkün. Küçük, orta ya da büyük işletmeler için personel konusunda istediğiniz modülleri belirleyip kullanma imkanınız var. Sistemin yeni nesil ve bulut tabanlı olması da ayrı bir artı özellik olarak karşımıza çıkmakta. Sistemi internet olan her yerden kolaylıkla yönetmeniz ve izlemeniz mümkün.

Zeops'un tamamen yerli, kendi öz kaynakları ile büyüyen bir oluşum olduğunu ve iki girişimci (sevgili Gökhan ve Özgür) tarafından ortaya çıkarıldığını da söyleyeyim.

Yazılım personel, işe alım, vardiya, izin, bordro ve masraf yönetimi gibi modülleri ile ön plana çıkıyor. Tüm bu süreçleri kontrol altına almak, işletmenize verim sağlamak için yazılım bana göre en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Sistemin sürekli geliştiriliyor olması ve güncellemelerden tüm kullanıcılarının eş zamanlı yararlanabiliyor olması da ekstra bir avantaj. Yazılımı aylık ya da yıllık olarak satın almadan önce tüm ayrıntıları ile ücretsiz olarak 14 gün deneyebilirsiniz. Ücretsiz denemede kredi kartı gerekmediğini ve tüm özelliklerin açık olduğunu da belirtmekte yarar var. Fiyatları ve sistemi incelemek isterseniz Zeops web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazılım Modülleri

Sistem personel yönetimi, işe alım süreçleri, mesai planlama (vardiya), online raporlama ve izleme, uzaktan eğitim, personel izinleri, bordro oluşturma ve masraf yönetimi modüllerinden oluşmakta. Önceden de belirttiğim gibi işletmeler ihtiyaçları dahilinde istedikleri modülleri kullanabiliyor.

Personel Yönetimi

Bu modül ile işletmeler personel bilgilerini tek bir ekrandan görüntüleyebilir, özlük dosyalarını tanımlayabilirler. Ek olarak zimmet yönetimi ve raporlaması da modül kapsamında yapılabilmektedir.

İşe Alım Yönetimi

İşletmeler personel alımlarını tüm süreçleri ile birlikte bu modül üzerinden takip edebilir ve raporlayabilir. İK departmanı detaylı bir iş başvuru formu ile iş başvurularını kolay bir şekilde alabilirler. Başvuru formunda bir işletmenin isteyeceği tüm detayların bulunduğunu ve ayrıca istediğiniz değerleri de oluşturabildiğinizi belirtmeliyim. Tüm başvurular sistem içerisinde düzenli bir şekilde kayıt altına alınabilmekte.

İnsan kaynakları departmanına gelen formlar, bu departmanda çalışan kişiler tarafından detaylı bir şekilde incelenebilmekte. Her bir form için not ve değerlendirmeler eklenebilmekte. Modülün güzel taraflarından birisi de işe alınan personelin İK kaydı otomatik olarak personel kartına dönüşmesi. Kısaca başvuru formlarından personel kartına otomatik geçiş yine size iyi bir oranda zaman kazandırmakta.

Mesai Planlama - Vardiya Yönetimi

Bu araç ile çalışanlarınızın mesai planlamasını yapabilir ve istediğiniz zaman anlık olarak rapor alabilirsiniz. Fazla mesailer ve buna bağlı ek hakedişler sisteme otomatik olarak yansımakta. Bu özelliğinin işletme için çok verimli bir kaynak olduğunu belirtmeliyim. Ek hakedişler için ekstra hesaplama yapma, zaman ayırma ya da işgücü ayırmanıza gerek kalmamakta.

Personelinize belirlediğiniz saat aralıkları için mesai atayabilme, tek bir tıklama ile tüm personele çalışma planlarını PDF olarak iletme imkanına sahipsiniz. Ek olarak personeliniz kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme girdiklerinde kendilerine ait mesai planını görüntüleyebilirler.

Sürükle bırak teknolojisi kullanılarak hazırlanan modülü kullanmak ve yönetmenin çok kolay olduğunu söyleyebilirim. Oldukça detaylı bir görevi bulunan modülün bu kadar kolay kullanılabilmesi gerçekten önemli bir detay.

Online Raporlama ve İzleme

Saha personelinizin çalışma yerine giriş, çıkış hareketlerini bir yerde ne kadar süre kaldığını, aldığı notları ve bulunduğu yerde personeliniz için yapılan değerlendirmelere anlık ulaşım sağlayabildiğiniz bir sistem. Ek olarak sistemi kullanarak personelinizin nerede olduklarını da izleyebilirsiniz. Bu modülünde epey gelişmiş ve yararlı özellikleri olduğunu söyleyebilirim. Özellikle saha çalışanlarınız mevcutsa bu modülü kesinlikle deneyin.

Örnek olarak bir personeliniz gün içerisinde 10 işletme ile toplantı yapacak. Her bir işletmeye giriş - çıkış saatini, buna bağlı personelin her bir işletmede ne kadar kaldığını anlık olarak takip edebilirsiniz. Personelinizin toplantıda aldığı notları, işletmenin personeliniz için yaptığı değerlendirmeyi yine bu modül aracılığı ile görüntülemeniz mümkün. Modülün işletme performansını arttırmak isteyen, özellikle saha içerisinde satış ekibi bulunan işletmelere artı değer katacağına inanmaktayım.

Uzaktan Eğitim Yönetimi

Uzaktan eğitim modülü istediğiniz kategoride uzaktan eğitim, test ve online değerlendirme yapmanıza imkan sağlıyor. Özellikle ofis dışı mesaisi olan personeli bulunan işletmeler için oldukça faydalı özellikleri var. Modül içerisinde eğitim videoları ya da diğer format dosyalarını yükleme, online anket ya da test oluşturma gibi faydalı araçlar bulunmakta.

İzin Yönetimi

Benim en beğendiğim modüllerden birisi de izin yönetimi oldu. Bu araçla personelinizin izin tiplerini raporlayabilir ve takip edebilirsiniz. Personeliniz izin taleplerini sistem üzerinden size iletebilir ve onay süreçlerini yönetebilirsiniz. Orta ve büyük işletmeler haricinde de çalışanları bulunan her işletmeye uygun bir modül olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bordro Yönetimi

Bordro hazırlama süreçlerini en basite indirgemiş olan bu araç ile işletmeler ciddi bir zaman kazanımı sağlayabilir. Ayrıca personelin bordrolarına otomatik olarak sistem üzerinden ulaşabiliyor olması da ekstra bir özellik.

Prim, fazla mesai vs. için farklı excel dosyaları hazırlayıp, ay sonunda ciddi bir mesai harcamak yerine bu modül ile bordro işlemlerinizi hızlandırabilir ve zamandan çok ciddi bir tasarruf elde edebilirsiniz. Ayrıca satış primlerini, fazla mesaileri otomatik olarak hesaplatmanız, SGK primleri ve vergileri ayrı ayrı raporlayabilmeniz de işinizi kolaylaştıran diğer özellikler.Modül özellikle orta ve büyük işletmeler için bence gayet yeterli.

Masraf Yönetimi

Personelinizin harcamalarını anlık olarak görüntüleyebiliyor ve harcamalarınızı kontrol altına alabiliyorsunuz. Modül özellikle orta ve büyük işletmeler ya da çok sayıda çalışanı bulun firmalar için ciddi bir maliyet tasarrufu sağlayabilir.

Masraf Yönetimi'nde personeliniz harcamalarını online olarak kolay ve hızlı bir şekilde sisteme girebilirler. Personel ya da sistemi kullanan diğer kişiler masraf etiketine istedikleri kadar fatura, fiş ya da makbuz ekleyebilirler.

Görev Yönetimi

Bu modülle istediğiniz sayıda görev ve proje oluşturup, personel ataması yapabilirsiniz. Görev ve projelerin tamamlanıp tamamlanmadığını anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Ayrıca çalışanlar kendi iş plan ve görevlerini de sistem üzerinden oluşturabilirler. Bunlar yöneticiler tarafından rahatlıkla takip edilebilmektedir. Süreç içerisinde göreve dosya yüklenebilmesi, notlar eklenebilmesi de artı özellikler. Verimliliği arttırmak isteyen işletmeler bu modülü mutlaka denemeli...

Performans Yönetimi

Bu modül 360 derece performans yönetimi sağlıyor. Amaçlanan personelin kendisini geliştirmesi ve hedeflere ulaşmanın kolaylaşmasıdır.

Yetkinlik ve hedef değerlendirme kategorileri bulunan sistem özet olarak personelin işletmeye katkısını arttırmayı amaçlıyor. Yetkinlik değerlendirmesi çalışanların bilgi, beceri ve davranışlarını değerlendirirken, hedef değerlendirme çalışanlarınızın hedeflerine ulaşmada işletmenize artı katmayı amaçlıyor. Verimliliği arttırmak isteyen işletmeler bu modülü mutlaka denemeli...

Zeops'un Bulut Tabanlı Olması Size Neler Sağlıyor?

Yeni nesil bulut tabanlı yazılımların bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlar her yerden yazılıma ulaşım, güncellemelerden anında yararlanma, yedekleme ve herhangi bir donanım yatırımı gerektirmeme olarak belirtilebilir. Bu bahsettiğim yazılımda da bu özellikler mevcut.

Her Yerden Ulaşım

Zeops'un insan kaynakları yazılımının bulut tabanlı olması sisteme her yerden ulaşabilmenizi sağlıyor. Bulut tabanlı yazılımlar web tabanlı olurlar ve her ekran ve cihazda ideal görünüm sağlarlar. Bu yüzden de istediğiniz cihazdan yazılıma bağlanma avantajı sunarlar. Zeops'un yazılımına da internet olan her yerden kolayca ulaşabilir, iş akışınızın süreklilik kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Güncellemeler

Bulut tabanlı yazılımlar tek bir merkezden çoklu kullanıcı tanımla esası üzerinden çalıştığı için sistemde yapılan bir güncelleme ya da yenilik tüm kullanıcılara eş zamanlı otomatik olarak yansır. Bu da yazılımın hatasız çalışmasını ve her zaman güncel kalmasını sağlar. Zeops'un yazılımı da bu özellikleri barındırmakta.

Yedekleme

Bir yazılımın bel kemiği ya da defansı olarak adlandırabileceğimiz yedekleme unsuru genellikle gözden kaçırılan ancak ihtiyaç halinde önemi ortaya çıkan bir değerdir. Oysa ki yazılımların düzenli olarak yedeklenmesi veri kaybı yaşanmaması adına oldukça önemlidir. Bulut tabanlı yazılımlar tek merkezden yönetildiği için otomatik olarak kendi yedeklerini düzenli olarak alırlar ve veri kaybı yaşama olasılığını en aza indirirler. Zeops yazılımı da kullandığı çift veritabanı ile otomatik ve düzenli olarak yedek almakta. Ayrıca yedekleme için sizin bir işlem yapmanıza gerek yok. Yedekleme konusunda oldukça titiz olduğumdan bu konuda Zeops'un aldığı önlemleri gerçekten takdir ettim.

Donanım Yatırımı Yok

Klasik program ya da yazılımlarda güçlü bir sunucu almak, barındırmak ve yedeklemek için ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Ancak bulut tabanlı yazılımlarda bu yatırıma gerek yoktur. Yazılıma ait lisans ücretini ödediğinizde anında yazılımı kullanmaya başlarsınız. Zeops için de herhangi bir donanım yatırımı yapmanıza gerek yok. Lisans ücretini ödeyerek bu yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zeops'un İnsan Kaynakları Yazılımı Nedir içeriğini de göz atarak kafanızdaki soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

Özet

Sonuç olarak yaptığım incelemeler sonucunda çalışanı olan tüm işletmelere (küçük, orta, büyük) bu yazılımı denemelerini şiddetle öneririm. Kendi müşterim olduğu için demiyorum :) Kendim de denedim, detaylıca kullandım ve verimli olduğunu gördüm. Zeops yazılımı teknik destek konusunda da oldukça iyi. Yazılımı kullanmaya başladığınızda destek ekibi size yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Destek ve müşteri memnuniyeti konusunda oldukça hassas bir ekip olduğunu da belirteyim. Ek olarak sistemi kullanmaya 5 dakika içerisinde başlayabilirsiniz. Ücretsiz deneme sayfasından formu doldurduktan sonra cep telefonunuza gelen sms'i ilgili alana girdiğinizde sistem otomatik olarak 5 dakika içerisinde kurulacaktır. Sonrasında ise Zeops'u kurcalayabilirsiniz :)

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yazın
Yorumunuz
Eposta (Yayınlanmayacaktır)
İsim
Web Sitesi

Konuyla alakalı içerikler:

Desteğe mi ihtiyacınız Var?

Google Ads, SEO ve Eticaret konularında profesyonel hizmeti bizden alabilirsiniz.

Eğitime mi ihtiyacınız Var?

Mert Şener Hakkında?

Google Ads, SEO ve E-ticaret alanında 18 yıllık bir tecrübe ile yüzlerce firmaya hizmet vermiş, profesyonel bir geliştiricidir...